Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Żeby dwoje chciało naraz

03 kwietnia 2004 | Kultura | RB
źródło: Nieznane

Wrocław finansuje premierę "Strasznego dworu" we Lwowie

Żeby dwoje chciało naraz

"Straszny dwór" to przedstawienie o kulturze, która poprzez obrazy żyje we Wrocławiu

FOT. JEWGIENIJ KRAWS

W sobotę na scenie Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej we Lwowie odbędzie się premiera "Strasznego dworu" Stanisława Moniuszki. Będzie to mocny akcent Roku Kultury Polskiej na Ukrainie i największe wydarzenie artystyczne tego roku we Lwowie. Po raz pierwszy od czasów wojny polska opera będzie tu przez ukraińskich artystów śpiewana po polsku.

- To także pierwszy przykład artystycznej współpracy polsko-ukraińskiej na tak dużą skalę. Prezydent Wrocławia wyasygnował pieniądze na wykonanie kostiumów i dekoracji, honoraria dla reżysera, dyrygenta oraz kostiumologa. Wkład naszego teatru to artyści i organizacja całego przedsięwzięcia - mówi Tadei Eder, dyrektor lwowskiej opery.

Niekonwencjonalna decyzja prezydenta

- Pomysł powstał podczas moich rozmów z dyrektorem Ederem - mówi Janusz Przybylski, dyrektor artystyczny Opery Bałtyckiej, który przygotował "Straszny dwór" od strony muzycznej. Tadei Eder chciał wprowadzić do repertuaru klasyczną polską operę, która byłaby magnesem dla naszych turystów licznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3194

Spis treści
Zamów abonament