Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprzedaż wierzytelności konsumenckich

03 kwietnia 2004 | Prawo | RW
źródło: Nieznane

Sprzedaż wierzytelności konsumenckich

Ostatnie tygodnie przyniosły kilka publikacji prasowych, dotyczących przekazywania firmie windykacyjnej danych osobowych konsumentów przy okazji sprzedaży wierzytelności (m.in. "Rz" z 1 kwietnia "Zgoda dłużnika niekonieczna" ). Temat ten został wywołany informacją o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który utrzymał w mocy decyzję GIODO zakazującą przekazywania firmie windykacyjnej danych osobowych konsumenta w związku z przelewem wierzytelności bez jego zgody.

Przedstawiciele Polkomtelu SA, będącego stroną postępowania w tej sprawie, nie zabierali dotychczas głosu na łamach prasy, uznając, iż dopóki firma pozostaje w sporze (wyrok WSA nie jest prawomocny i Polkomtel SA zamierza wnieść skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego), dopóty wymiana argumentów powinna mieć miejsce tylko przed sądem. Zważywszy jednak, iż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3194

Spis treści
Zamów abonament