Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Programy emerytalne czy ubezpieczenie na życie

03 kwietnia 2004 | Prawo | DJ

Ubezpieczenia społeczne Co korzystniejsze dla pracownika

Programy emerytalne czy ubezpieczenie na życie

Zwraca się uwagę na to, że nowa ustawa o pracowniczych programach emerytalnych wprowadzi zróżnicowanie ulg dla PPE i pozostałych form oszczędzania w ramach szeroko rozumianego III filara. Natomiast powszechnie nie zauważa się, że w pewnym stopniu takie zróżnicowanie istnieje. Co ważne, ma ono praktyczne znaczenie, gdyż wpływa na wysokość otrzymywanego przez pracowników wynagrodzenia.

Na marginesie zamieszczonej 30 marca w "Rz" informacji o pracach nad nową ustawą o pracowniczych programach emerytalnych (artykuł "Krótki czas na dostosowanie" ) chciałbym zainteresować czytelników pewną ciekawą kwestią.

Różne pomniejszenia oskładkowania

Już teraz bowiem różnice w konstrukcji ulg dla PPE i najpopularniejszej obecnie formy III filara, tj. grupowego ubezpieczenia na życie, są niebagatelne. W obydwu przypadkach wpłacona składka, formalnie będąca częścią wynagrodzenia pracownika, powoduje pomniejszenie podstawy oskładkowania. Jednak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3194

Spis treści
Zamów abonament