Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stare i nowe

03 kwietnia 2004 | Plus Minus | AD

CIENIE PRL

Stare i nowe

Andrzej Dobosz

Ukazał się właśnie kolejny, siódmy już tom "Dzienników politycznych" Mieczysława F. Rakowskiego, za okres od 1 stycznia 1979 do 21 lipca 1981 r. I tym razem autor opowiada wiele interesujących rzeczy o swych towarzyszach. W marcu 1980 r. sąd w Grudziądzu skazał na trzy lata więzienia współpracownika KOR Edmunda Zadrożyńskiego pod zarzutem paserstwa. Wydział Prasy KC polecił, by "Polityka" napisała o tym procesie, czego Rakowski odmówił.

21 marca 1980 r. Rakowski rozmawia z Budowniczym Polski Ludowej, sekretarzem KC Andrzejem Werblanem, między innymi o tej sprawie: "W. narzekał, jak bardzo nasza władza zeszła na psy. Oto otrzymał od Bolesława Kapitana, I-go sekretarza KW PZPR w Toruniu sprawozdanie z procesu, w którym ten chwali się, jak dobrze zorganizował proces, jak ?ustawiliČ sąd etc. Tu Werblan: ?Przecież tego nie wolno pisać. To się robi, ale żaden ślad nie powinien po czymś takim pozostać. Fałszowaliśmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3194

Spis treści
Zamów abonament