Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chińczycy modlili się potajemnie

09 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | KD
źródło: Nieznane

Papież regularnie odwiedzał Azję, ale jego marzenie dotarcia do Chin pozostało niespełnione Chińczycy modlili się potajemnie Choć na pogrzebie papieża Jana Pawła II w Watykanie nikt oficjalnie nie reprezentował kilkunastomilionowej społeczności chińskich katolików, wierni na terenie całych Chin organizowali, często potajemnie, żałobne msze i modlitwy. Pekin. Modlą się katolicy z Patriotycznego Zrzeszenia. (c) AP/GREG BAKER

Odwiedzenie Chin, do których chrześcijaństwo dotarło już w 635 roku, było jednym z największych - niestety, niespełnionych - pragnień Ojca Świętego.

Komunistyczne władze chińskie, które zerwały stosunki dyplomatyczne z Watykanem w 1951 r. i stale prześladują dochowujących wierności Stolicy Apostolskiej księży, zabroniły mediom relacjonowania pogrzebu Jana Pawła II.

Pod okiem bezpieki

Służba bezpieczeństwa nasiliła inwigilację miejsc zamieszkanych przez wiernych Kościoła podziemnego, którego duchowni uznają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3504

Zamów abonament