Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łuna świateł dla Jana Pawła II

09 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | AR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Łuna świateł dla Jana Pawła II Ziemia drżała od huku salw armatnich na warszawskim placu Piłsudskiego. Dzwony, syreny i klaksony słychać było we wszystkich miastach Polski. Setki tysięcy ludzi płakało, kiedy trumnę z ciałem Jana Pawła II wnoszono do Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Przed wielkimi telebimami na placu Piłsudskiego, placu Zamkowym i przed katedrą św. Floriana zebrało się kilkadziesiąt tysięcy warszawiaków. Wielu z nich czuwało przez całą noc z czwartku na piątek, modląc się przy świetle zniczy.

Podczas uroczystości ludzie skrywali twarze w dłoniach, by skupić się na głosie dobiegającym z placu Świętego Piotra. - Przyszłam pożegnać Ojca Świętego wspólnie, poczuć solidarność z innymi. I zobaczyłam, ilu nas jest - mówiła Małgorzata Fularska.

W tym czasie miasto zamarło.

Nie myśleli, że jeszcze się zdarzy

W czwartkowy wieczór było zupełnie inaczej. Na plac Piłsudskiego ściągnęła młodzież, staruszkowie, dzieci w wózkach i na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3504

Zamów abonament