Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dziękujemy Ci, Ojcze Święty!

09 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | JS WH
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Dziękujemy Ci, Ojcze Święty! Dwa dni żegnał Kraków swojego arcybiskupa, swojego papieża, Karola Wojtyłę. W czwartek setki tysięcy krakowian przeszło w Białym Marszu Wdzięczności. Wieczorna msza na Błoniach zgromadziła milion osób i milion światełek. W piątek popłynęły łzy setek tysięcy uczestniczących przed telebimami w ostatniej drodze Jana Pawła II. Kraków. Błonia (c) BARTOSZ SIEDLIK Kraków. Błonia (c) BARTOSZ SIEDLIK

Czwartek, godzina 17. Kraków w przeddzień pogrzebu Ojca Świętego cały dzień przygotowywał się do tej chwili. Z Rynku Głównego w kierunku Błoni, ruszyło ponad pół miliona osób. Na przedzie Białego Marszu Wdzięczności studenci nieśli potężny żółty transparent: "Ojcze Święty, dziękujemy Ci!".

- Niosę ten transparent z wdzięczności za dar miłości, jaki nam papież ofiarował - mówił Piotr Brzozowski, student AGH.

- Studenci zaproponowali zorganizowanie marszu. Pokolenie JP2, jak zwykli o sobie mówić, chce podziękować za to, że było mu dane żyć z Ojcem Świętym - opowiadał ks. Piotr Iwanek, duszpasterz akademicki z kościoła św. Anny.

Do ubranych na biało studentów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3504

Zamów abonament