Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

13 czerwca 1995 | Ekonomia | PR

GOSPODARKA NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Wydobycie OPEC w maju

W maju wydobycie ropy w krajach OPEC doszło do 25, 09 mln bd, o 570 tys. bd więcej, niż wynosi uzgodniony na 1995 r. limit 24, 52 mln bd -- podał specjalistyczny tygodnik "Middle East Economic Survey", wydawany w Nikozji. W kwietniu kraje kartelu pompowały 25, 01 mln bd, a w marcu 24, 583 mln bd, najmniej od sierpnia. Swe limity krajowe przekroczyły: Wenezuela (+221 tys. ), Algieria, Gabon i Nigeria po 50 tys. oraz Irak (wolno mu wydobywać 400 tys. , przekroczył ten limit o 140 tys. ). * Arabia Saudyjska zarobiła w ciągu 5 miesięcy br. ze sprzedaży produktów naftowych 2, 3 mld USD więcej niż planowała i może zlikwidować zakładany deficyt budżetowy, 4 mld USD, jeśli tendencja ta utrzyma się.

Samochody: USA i Japonia bez prozumienia

Fiaskiem zakończyły się w Genewie jednodniowe rozmowy przedstawicieli Stanów Zjednoczonych i Japonii w sprawie handlu samochodami i częściami samochodowymi. Spotkanie, do którego doszło z inicjatywy Japończyków, dotyczyło wyłącznie kwestii prawnych, zwłaszcza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 504

Spis treści
Zamów abonament