Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strajk o wartości

13 czerwca 1995 | Kraj | RB

We wrocławskiej Akademii Muzycznej trwa głodówka i okupacja siedziby uczelni

Strajk o wartości

Rafał Bubnicki

-- Wcześniej wydawało mi się, że w Akademii nie trzeba zmieniać aż tak dużo, jak o tym mówili inicjatorzy protestu. Po wyklarowaniu się podczas strajku dwóch obozów uzmysłowiłem sobie, że konieczne są istotne zmiany -- mówi w piątym dniu swojej głodówki Jacek Switacz, student trzeciego roku Wydziału Instrumentalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej. 12 czerwca był w uczelni dwudziestym czwartym dniem protestu głodowego.

Switacz należy do drugiej grupy głodujących, którzy zastąpili kolegów zabranych wcześniej przez pogotowie. W małej sali koncertowej głoduje sześć osób. Piją jedynie wodę mineralną i soki owocowe. Większość czasu spędzają leżąc na materacach. Czytają, słuchają muzyki. Kilkudziesięciu studentów na zmianę okupuje budynek. Pilnują wejścia, do uczelni wpuszczają pracowników administracyjnych, rektora i prorektorów oraz władze wydziałów. Do budynku nie są wpuszczani studenci, którzy nie poparli strajku. 5 czerwca protestujący postanowili nie wpuszczać prorektora doktora Ryszarda Tomczyka. Zarówno jednak ten zakaz, jak i poprzednie nie są w pełni przestrzegane, a osoby nimi objęte w różny sposób przedostają się do budynku. Obie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 504

Spis treści
Zamów abonament