Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rosyjska armia po Czeczenii

13 czerwca 1995 | Świat | PJ

Kiedy w marcu minister obrony Paweł Graczow poszedł do szpitala, panowała opinia, że ta choroba nieuchronnie oznacza odejście generała. Nic takiego nie nastąpiło. Graczow jak dawniej cieszy się zaufaniem Jelcyna, a Moskwa pełna jest plotek, iż prezydent szykuje wiernemu ministrowi podarunek w postaci tytułu marszałka.

Rosyjska armia po Czeczenii

Piotr Jendroszczyk z Moskwy

Kilka miesięcy temu, jesienią ubiegłego roku, Moskwa żyła rewelacjami prasy, których głównym bohaterem był minister obrony Paweł Graczow. Oskarżano go o związki z oficerami swego resortu zamieszanymi w korupcję na wielką skalę w stacjonującej w Niemczech Zachodniej Grupie Wojsk. Po śmierci dziennikarza "Moskowskiego Komsomolca" Dymitrija Chołodowa, rozerwanego na strzępy bombą, kiedy sporo mówiło się i pisało o śladach tej zbrodni prowadzących do Ministerstwa Obrony, wydawało się, że losy generała Graczowa są przesądzone.

Tymczasem zaczęła się wojna w Czeczenii. Źle przygotowana i jeszcze gorzej prowadzona. Pod adresem Ministerstwa Obrony znów posypały się oskarżenia prasy, trzeba przyznać, nie skrępowanej żadną wojenną cenzurą.

Kiedy w marcu Graczow poszedł do szpitala, panowała opinia, że ta choroba nieuchronnie oznacza odejście generała. Nic takiego nie nastąpiło. Graczow jak dawniej cieszy się zaufaniem Jelcyna, a Moskwa pełna jest plotek, iż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 504

Spis treści
Zamów abonament