Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szansą rozwoju -- rynek pozagiełdowy i NFI

13 czerwca 1995 | Ekonomia | KK

Nowe zadania biur maklerskich

Szansą rozwoju -- rynek pozagiełdowy i NFI

Rok 1995 przyniesie domom maklerskim dwa ważne wyzwania. Pierwszym z nich jest zorgnizowanie rynku pozagiełdowego dla akcji spółek publicznych, a dalej -- uczestniczenie w obrocie na tym rynku. Drugim zadaniem, które czeka na biura maklerskie w br. , jest udział w realizacji programu narodowych funduszy inwestycyjnych.

Rynek pozagiełdowy musi być sprawny

Skonstruowanie sprawnego systemu obrotu pozagiełdowego wymagać będzie od biur maklerskich aktywności i kreatywności. Prace nad jego przygotowaniem rozpoczęte zostały na początku 1994 r. W lutym br. Komisja Papierów Wartościowych przedstawiła projekt rozporządzenia Rady Ministrów, które w przyszłości ma regulować funkcjonowanie rynku pozagiełdowego. Jak dowiedzieliśmy się w KPW, projekt ten jest ciągle udoskonalany, a jego zatwierdzenie powinno nastąpić jesienią br.

Projekt ten zakłada, że obrót pozagiełdowy będzie prowadzony między przedsiębiorstwami maklerskimi na podstawie informacji gromadzonych i rozprowadzanych za pośrednictwem Centralej Tabeli Ofert (CTO) . Rola Komisji Papierów Wartościowych ograniczyłaby się do sprawowania ogólnych funkcji nadzorczych nad rynkiem pozagiełdowym. Tworzenie szczegółowych regulacji dotyczących obrotu i nadzoru nad prawidłowym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 504

Spis treści
Zamów abonament