Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Banki umarzają Horteksowi

13 czerwca 1995 | Ekonomia | MK

Ugoda 5-lecia w rolnictwie

Banki umarzają Horteksowi

Przez ostatnie dwa tygodnie zbierano podpisy wierzycieli pod tekstem przygotowywanej od roku ugody bankowej między wierzycielami i dłużnikiem Hortexem. Wczoraj sporządzono protokół z podpisania ugody. Przygotowania do jej zawarcia przedstawiliśmy w "Rz" z 25 maja br. "W oczekiwaniu na ugodę z bankami".

O komentarz do tekstu ugody, ewentualnych pułapek i zagrożeń dla wierzycieli poprosiliśmy przedstawicieli trzech banków, które są właścicielami większości udziałów.

Kazimierz Olesiak, prezes Banku Gospodarki Żywnościowej:

-- Umowa jest wynikiem prawie rocznych prac, prowadzonych w BGŻ SA, w Banku Handlowym SA i w spółce z o. o. Hortex. Ugodą objęto 358 mln nowych złotych wierzytelności Hortexu. Wyłączono z ugody, z mocy ustawy o restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków, prawie 80 mln zł zadłużenia, które Hortex musi spłacić w 100 procentach. Ugoda bankowa uprzywilejowuje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 504

Spis treści
Zamów abonament