Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Perspektywy jedności prawicy

13 czerwca 1995 | Gazeta | AU

Prawica w Polsce nie rozwiąże obecnej personalnej kwadratury koła. Nie ma kandydata, który nie tylko byłby znany, lubiany i uczciwy, ale poza reprezentowanym systemem wartości, byłby politykiem zdolnym do podjęcia nierównej walki powyborczej. Nie wykreowano go w ciągu minionego pięciolecia.

Perspektywy jedności prawicy

Arkadiusz Urban

Dziś rozstrzyga się przyszłość prawicy. Wybory prezydenckie decydować będą o tym, czy i w jakim zakresie prawica kroczyć będzie nadal drogą wytyczaną przez wybory parlamentarne z września 1993 r. , czy też wyciągnęła z nich wynioski. Wypowiedzi niektórych polityków sugerować mogą, iż całkiem realne jest dla nich ponowne pójście w rozproszeniu, ponieważ -- "kości zostały rzucone" i "ich" kandydat nieodwołalnie jest w grze. Ambicje znów mogą wziąć górę nad interesem Polski.

Ostatnia polemika na łamach "Rzeczpospolitej" Jana Polkowskiego ze sztabu wyborczego Adama Strzembosza (artykuł pt. "Inna prezydentura" z 31. 05. 95) z próbą racjonalnego podejścia do obecnej sytuacji wyrażoną przez Mirosława Jakubowskiego z Rady Naczelnej ZChN (artykuł pt. "Prawica czeka na odpowiedniego kandydata" z 26. 05. 95) poprzez propozycję łączenia elektoratu prawicy w osobach Hanny Gronkiewicz-Waltz lub gen. Tadeusza Wileckiego nie najlepiej rokuje na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 504

Spis treści
Zamów abonament