NAJWIĘKSZA ZAGADKA FUTBOLU

27 grudnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | PW
źródło: Nieznane

NAJWIĘKSZA ZAGADKA FUTBOLU Finał 1966 roku tak naprawdę nie skończył się do dziś, bo nikomu nie udało się dotychczas ustalić, czy przy golu dla Anglików w dogrywce piłka rzeczywiście przekroczyła linię bramkową Ostatnia minuta meczu finałowego. Weber (z lewej) strzela wyrównującą bramkę dla Niemców. Obok Seeler, Wilson i Banks, z tyłu leżący Cohen, Moore i Schnellinger (c) FOT: PICS UNITED/BE&W, AP Dwaj wielcy wtedy i po latach: Franz Beckenbauer i Bobby Charlton (c) FOT: SVEN SIMON/ULLSTEIN/BE&W

Jeden strzał zapewnił miejsce w historii piłki nożnej dwóm postaciom. Geoff Hurst był napastnikiem West Ham United, który w czasie mistrzostw zabrał miejsce w składzie ulubieńcowi kibiców Jimmy'emu Greavesowi. Tofik Bachramow, Azer ze Związku Radzieckiego, sędzią liniowym. Wprawdzie Hurst zdobył w finale aż trzy bramki, ale to sytuacja z jedenastej minuty dogrywki dała mu sławę. Przy stanie 2:2 Anglik dostał podanie od stojącego przy linii końcowej Alana Balla,...