Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z małymi pokojami niechętnie widziany

25 czerwca 2007 | Nieruchomości, budownictwo | Aneta Gawrońska
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

DOMY NA RYNKU WTÓRNYM Najtrudniej sprzedać duże budynki położone na niewielkich działkach Z małymi pokojami niechętnie widziany Budynek przy ruchliwej ulicy, domy podzielone na maleńkie klitki albo te o wielkich metrażach, zwane pałacami - sprzedają się najgorzej. Klienci stołecznych biur nieruchomości niechętnie wybierają też budynki, w których sąsiedztwie planowane są trasy szybkiego ruchu

Czy są domy, których nie sposób sprzedać? - Jerzy Kulej mawia: nie ma bokserów nie do pokonania, są tylko źle trafieni. Podobnie z domami: nie ma domów niesprzedawalnych, są tylko takie z nieadekwatnymi cenami - ocenia pośrednik Jacek Kriese, szef agencji nieruchomości Okazja. - Przykładowo, jeżeli ktoś chce sprzedać tzw. klocek z lat 70., nie może żądać zań tyle, co za współczesny dom.

Z czarną legendą

Według Jacka Kriese częstym felerem domów miejskich i podmiejskich jest tzw. głośność. - Mało kto chce zamieszkać przy ruchliwej ulicy, chyba że perspektywę życia przy zamkniętych oknach osłodzi mu się wyraźnym upustem cenowym - tłumaczy. - Uciążliwe sąsiedztwo (np. zakład lakierniczy) może spowodować, że w ogóle nie znajdziemy chętnego do zamieszkania. Ale i takie nieruchomości sprzedaje się: np. firmie na cele biurowe.

Szef Okazji ocenia, że czasami w sprzedaży domu przeszkadza czarna legenda.

- Ponad rok był w ofercie mimo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4189

Spis treści
Zamów abonament