Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Film to nie dodatek do popcornu

25 czerwca 2007 | Kultura | Rafał Świątek
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

KINO Film to nie dodatek do popcornu "Moje miasto" Marka Lechkiego wygrało plebiscyt na najlepszy debiut dekady. Festiwal "Młodzi i film" promował nową generację filmowców

Przemyślana formuła imprezy sprawiła, że dzięki dwóm konkursom - pełnometrażowych fabuł oraz filmów krótkich - w Koszalinie spotkali się wszyscy twórcy, którzy ostatnio zadebiutowali w polskim kinie. Powstał pełny przegląd twórczości młodych reżyserów. Udało się także stworzyć przestrzeń do życzliwej dyskusji o problemach, które napotykają twórcy pierwszych obrazów.

Główne nagrody tej edycji festiwalu podzieliły między siebie dwa obrazy. Grand Prix -Wielkiego Jantara - otrzymał "Chaos" Xawerego Żuławskiego. Nagrodę specjalną jury przyznało "Rezerwatowi" Łukasza Palkowskiego.

Film Marka Lechkiego zdobył Super Jantara. Na najlepszy debiut dekady głosowali widzowie TVP Kultura i użytkownicy portalu internetowego Stopklatka (współorganizatorzy festiwalu). Wynik plebiscytu pokazuje, że film bliski widzowi powinien być przede wszystkim opowieścią o człowieku. Lechki opisuje problemy, które wszyscy doskonale znamy - biedę, apatię, stagnację gdzieś na Górnym Śląsku. Skupia się jednak na bohaterach. Przez pryzmat ich pragnień, emocji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4189

Spis treści
Zamów abonament