Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyzwanie dla architekta

25 czerwca 2007 | Dodatek Rzeczpospolitej | Beata Kalinowska
źródło: Nieznane

ROZMOWA Nowe inwestycje oczami projektanta Wyzwanie dla architekta Rz: Pracownia Szymborski & Szymborski wygrała konkurs na projekt Świątyni Opatrzności Bożej, która powstaje w Miasteczku Wilanów. Poza tym zaprojektowała część osiedla Ostoja Wilanów, które buduje Fadesa Prokom Polska. Czy można powiedzieć, że projekty z państwa pracowni są najliczniej reprezentowane w Miasteczku Wilanów?

Lech Szymborski: Bardzo możliwe. Tym bardziej że zaprojektowaliśmy także w całości osiedle Wilanów One dla B.S.R. Polska Wilanów, które przylega do Miasteczka Wilanów. Natomiast jeśli chodzi o projekt Fadesy, to jesteśmy jednym z kilku biur, które je współtworzy. Założenie urbanistyczne Ostoi Wilanów zaprojektowała pracownia pana profesora Stefana Kuryłowicza. Co zaś do Świątyni Opatrzności Bożej, to w ogólnopolskim konkursie na projekt wygraliśmy jedną z trzech pierwszych, równorzędnych nagród. Potem ogłoszono drugi, zamknięty konkurs, do którego byli zaproszeni architekci nagrodzeni w pierwszej edycji, i ten drugi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4189

Spis treści
Zamów abonament