Niskie ceny, bogata oferta, łatwy dostęp
Mieszkańcom mniejszych miast i wsi można polecić PKO BP lub Bank Pocztowy. Inni powinni zwrócić uwagę na ING Bank, Lukas, Polbank i MultiBank. A dla tych, którym nie zależy na operacjach w oddziałach, najodpowiedniejsze są banki internetowe.
Banki internetowe kuszą niskimi cenami. Pod względem kosztów związanych z kontem osobistym wszystkie wypadły wyśmienicie, otrzymując po 4 lub 5 punktów. Ale brak oddziałów – dla niektórych klientów jest to niedogodność – spowodował, że żadnemu z nich nie przyznaliśmy maksymalnej noty.
Trzeba je jednak pochwalić za innowacyjność. Historia popularnych ostatnio kont oszczędnościowych zaczęła się właśnie w mBanku. Jego klienci mają także do dyspozycji supermarket funduszy inwestycyjnych. Sporo innych banków również sprzedaje fundusze, ale w mBanku jest oferta aż 13 towarzystw. Do tego trzeba dodać usługę maklerską i duży wybór ubezpieczeń.
W Inteligo też znajdziemy fundusze i ubezpieczenia, ale wyłącznie proponowane przez PKO TFI i PZU. Toyota Bank, stosunkowo od niedawna działający na tym rynku, stara się przyciągnąć klientów atrakcyjnymi ofertami. Pod względem oprocentowania lokat znajduje się w ścisłej czołówce. Z nowinek znajdziemy tam elektroniczny sejf, w którym można trzymać kopie dokumentów.
Jednak decydując się na bank wirtualny, trzeba pamiętać o braku sieci oddziałów i ewentualnych utrudnieniach przy pobieraniu większej gotówki. Tu najlepiej wypada...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta