Dobre praktyki, czyli jak samorządy korzystały z funduszy unijnych
Budowa oczyszczalni ścieków, która chroni wody Zalewu Sulejowskiego i warsztaty dla osób niepełnosprawnych w Wapnie, to przykłady przedsięwzięć, które udało się zrealizować dzięki funduszom unijnym.
W latach 2004 – 2006 samorządy korzystały głównie z pieniędzy z Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego. Dzięki niemu zrealizowano wiele projektów, których gminy czy powiaty nie byłyby w stanie sfinansować z własnych budżetów. Opisy udanych przedsięwzięć można znaleźć na portalu internetowym stworzonym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego www.mapa.funduszestrukturalne.gov.pl).
Warsztaty dla osób niepełnosprawnychTytuł projektu: Warsztaty terapii zajęciowej w Wapnie miejscem integracji i aktywizacji osób niepełnosprawnych
Nazwa beneficjenta: gmina Wapno
Nazwa województwa: wielkopolskie
Nazwa powiatu: wągrowiecki
Nazwa funduszu: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Nazwa programu operacyjnego: Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju
Regionalnego
Nr i nazwa działania: 3.3 Zdegradowane obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe
Całkowita wartość projektu: 1 075 087,57 zł
Wartość wkładu Unii Europejskiej: 756 541,04 zł
Ciekawym projektem są warsztaty terapii zajęciowej w Wapnie. Łączy on inwestycję w infrastrukturę z aktywizacją i pomocą dla osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji (tzw. projekt miękki). Zanim rozpoczęto starania o wsparcie, przeprowadzono analizę problemu niepełnosprawności w całym powiecie wągrowieckim. Wynikało z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta