Mieszkania tańsze już nie będą
korekta cen używanych mieszkań w warszawie osiągnęła dno. Powoli wraca bowiem popyt na te lokale, których ceny najmocniej spadły pod koniec 2007 r.
A skoro popyt na używane mieszkania faktycznie wróci, właściciele nie będą skłonni do dalszego obniżania cen transakcyjnych. Tezę o powrocie popytu potwierdzają dane o czasie sprzedaży mieszkań, wielkości obniżki ceny transakcyjnej wobec ceny ofertowej oraz poziomie cenowym, przy którym dochodzi do zawarcia umów. Zbiera je od stołecznych pośredników w obrocie nieruchomościami firma Lebiedź Consulting.
Dane dotyczą co prawda tylko Warszawy, ale to miasto zwykle wyznacza trendy na rynku nieruchomości, które potem widać w innych największych aglomeracjach. Za stołecznymi tendencjami do tej pory podążały rynki Krakowa, Wrocławia czy Trójmiasta.
Popyt wcale nie zamarł
Pod koniec 2007 roku, wraz z kolejnym obniżeniem cen transakcyjnych, znowu zaczęto podpisywać umowy kupna-sprzedaży – wynika z danych Lebiedź Consulting. Ruch wraca po długim zastoju, mimo iż styczeń jest tradycyjnie najgorszym miesiącem w tej branży.
– To oznacza, że popyt...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta