Lublin bez apartamentowców
Apartamentów i mieszkań o wysokim standardzie jest w Lublinie jak na lekarstwo. Potwierdzają to analitycy z Home Consulting oraz miejscowi pośrednicy nieruchomości
Tomasz Iwan, prezes najstarszego na Lubelszczyźnie Biura Nieruchomości mgr Jerzy Kleczkowski, uważa, że do ofert deweloperów reklamujących swojej inwestycje jako apartamenty należy podchodzić bardzo ostrożnie. To, co proponują klientom w Lublinie, można uznać jedynie za mieszkania o podwyższonym standardzie.
– Ciężko za apartament uznać dwupokojowe mieszkanie o średniej powierzchni około 30 mkw., choćby było w najlepszej lokalizacji. Większość tych budynków ma okna z PCW i standardowe wykończenie. Przecież nie można za przejaw komfortu uznać windę w czteropiętrowym budynku – mówi Tomasz Iwan.
Potwierdza to Dominika Tylińska, analityk rynku nieruchomości warszawskiej firmy Home Consulting. Uważa, że w przypadku Lublina trudno jest mówić o rynku apartamentów. Nie jest to rynek na tyle dojrzały i atrakcyjny, by można było go porównywać z największymi miastami w Polsce, w których oferowane apartamenty spełniają standardy najwyższej jakości.
– W Lublinie pojawiają się oferty z segmentu apartamentowego, ale mają one raczej charakter pojedynczych budynków o podwyższonym standardzie niż zwartych kompleksów apartamentowych. Są to też pojedyncze lokale o charakterze apartamentowym, uzupełniające całość oferty danego projektu, wyróżniające się największym metrażem, położeniem na najwyższych piętrach i atrakcyjnym widokiem z okna – mówi Dominika...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta