Zderzenie z Venus

02 września 2008 | Sport | Krzysztof Rawa
źródło: AP

Agnieszka Radwańska przegrała z Venus Williams 1:6, 3:6, szkoda, że trochę za późno znalazła sposób na wyrównanie szans w meczu o ćwierćfinał. W turnieju męskim mała niespodzianka – Rafael Nadal miał kłopoty

Nie można twierdzić, że Polka miała duże szanse w walce z Amerykanką, ale trudno było przypuszczać, że od pierwszej minuty gra będzie tak jednostronna. Tenisistka z Krakowa początkowo zupełnie nie radziła sobie z mocnymi serwisami rywalki, nie była w stanie zdążyć do szybkich piłek granych płasko w rogi kortu.

Minęło 21 minut, a już było 0:5, trzeba było myśleć o mniejszych celach, wygraniu przynajmniej jednego gema. W końcu się udało. Gra z tak mocną Venus Williams w zasadzie polega na przeczekaniu naporu i próbach wykorzystania szans, jakie zwykle amerykańska tenisistka daje w chwilach spadku koncentracji. Polka doczekała się takich momentów, ale nawet gdy prowadziła 40-0 przy podaniu rywalki, straciła gema, a z nim pierwszego seta.

Drugi zaczął się lepiej dla Radwańskiej. Jej obrona zaczęła być bardziej aktywna, akcje w ataku bardziej dokładne. Wygrany od razu gem dodał jej wiary. Publiczność zobaczyła także, jak...