Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyzwanie dla minikillera

02 maja 2009 | Ekonomia | Danuta Walewska
Zakład jest największym w kraju producentem samochodów. To jedyna firma, której produkcja  w tym roku rośnie. W I kw. o prawie 19 proc., do 140,4 tys. sztuk. Pozostałym producentom spadała:  o ponad 61 proc. w FSO, prawie 60 proc. w gliwickim Oplu i o ponad 40 proc. w poznańskim VW.
źródło: Rzeczpospolita
Zakład jest największym w kraju producentem samochodów. To jedyna firma, której produkcja w tym roku rośnie. W I kw. o prawie 19 proc., do 140,4 tys. sztuk. Pozostałym producentom spadała: o ponad 61 proc. w FSO, prawie 60 proc. w gliwickim Oplu i o ponad 40 proc. w poznańskim VW.
Martin Winterkorn, prezes Volkswagena, uważa, że połączenie Fiata i Chryslera nie będzie łatwe. Jego zdaniem wyzwaniem będzie znalezienie synergii między markami obu firm. Analitycy oceniają,  że prawdziwe efekty będzie widać dopiero za trzy – pięć lat.
źródło: Rzeczpospolita
Martin Winterkorn, prezes Volkswagena, uważa, że połączenie Fiata i Chryslera nie będzie łatwe. Jego zdaniem wyzwaniem będzie znalezienie synergii między markami obu firm. Analitycy oceniają, że prawdziwe efekty będzie widać dopiero za trzy – pięć lat.

Wojciech Drzewiecki, szef Samaru, firmy monitorującej rynek motoryzacyjny, mówi co czeka polskie zakłady Fiata po przejęciu Chryslera przez Włochów

RZ: W tej motoryzacyjnej rozgrywce wszystko jest już jasne: Fiat rozpoczął przejmowanie Chryslera i zapowiada, że od 2011 r. w USA będą produkowane małe auta. Co to znaczy dla polskich zakładów Fiata?

Wojciech Drzewiecki: W żadnym wypadku nie stanowi to zagrożenia. Auta produkowane w Ameryce, obojętnie czy w Stanach, czy w Meksyku, czy Kanadzie, będą przeznaczone na miejscowy rynek. Na początku najprawdopodobniej też zwiększy się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8307

Spis treści
Zamów abonament