Sprawdź, co firmie może dać telepraca
Zadania wykonywać można nie tylko w siedzibie firmy, ale i poza nią. Nie zawsze pod nadzorem pracodawcy, za to z wykorzystaniem technik informatycznych i telekomunikacji: faksu, poczty elektronicznej, Internetu
Mowa tu o telepracy. To forma zatrudnienia dla tych, którzy nie lubią chodzić do pracy, lepiej się czują, nie widząc szefa każdego dnia, mieszkają daleko od firmy i nie chcą tracić czasu na dojazdy. Także dla takich, którzy wolą zostać w domu, by np. zajmować się dzieckiem. I również dla tych, których unieruchomiła ułomność. Warunek – trzeba swobodnie się poruszać w świecie nowych technologii.
Nie jest to nowy rodzaj pracy, ale nowy sposób jej organizacji. Sprawdza się najlepiej, gdy polega na uzyskiwaniu i wykorzystywaniu danych i informacji. Pracują tak najczęściej tłumacze, księgowi, naukowcy, redaktorzy tekstów, raportów, sprawozdań, ankieterzy, autorzy badań i analiz, projektanci systemów, informatycy, wykonujący komputerowy skład tekstów, opracowania graficzne, strony WWW, przetwarzający dane i tworzący ich bazy, prowadzący działalność marketingową, sprzedaż na telefon, obsługę klienta. Podejmują ją także osoby mniej mobilne, niepełnosprawne i kobiety wychowujące dzieci.
Są zalety, ale i wady
Korzyści są obopólne. Pracownik pracuje w dogodnym dla siebie miejscu i czasie, nie traci czasu i pieniędzy na dojazdy, zwłaszcza gdy mieszka daleko od firmy. Ponieważ pracuje zdalnie, ma do dyspozycji stanowiska pracy praktycznie z całego kraju. Pracodawca korzysta na obniżeniu kosztów stanowiska pracy, eliminacji spóźnień,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta