Domy miejskich partyzantów
Budowle z odpadków wielkiego miasta konstruują Folke Köbberling i Martin Kaltwasser. W Warszawie stworzyli Eldorado
Mityczne królestwo pełne złota na wyciągnięcie ręki, za którym uganiali się konkwistadorzy – powraca w nowej, odczarowanej wersji. Para niemieckich artystów architektów stworzyła w parku przy Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie „Letni kurort Eldorado” z dopiskiem: „dla biernych i aktywnych leniuchów” (Eldorado Summer Resort). Jedna ściana składała się z czterech drzwi wejściowych, druga z palet, okna zastąpiła folia
Z desek, które inaczej trafiłyby na śmietnik, powstały tu dwie platformy zawieszone nisko między drzewami. Na jednej z nich, otwierając projekt w ubiegłą sobotę, Kaltwasser opowiadał, jak przestał być pracoholikiem.
Artyści stworzyli też miniszklarnie ze starych drewnianych okien – miejskie spa dla roślin znalezionych w parku (na razie szklarnie znajdują się za blaszanym ogrodzeniem, można je jednak oglądać po uprzednim umówieniu się).
Eldorado z odzysku
Czy legenda Eldorado wymaga rewitalizacji? Tłumy szukające dziś już nie złota,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta