Szef znika, długi spłaca państwo
19 LUTEGO -Tego dnia pojawi się kolejna podstawa niewypłacalności firmy. Chodzi o niezaspokojone roszczenia pracownicze z powodu braku pieniędzy, gdy pracodawca faktycznie przestał funkcjonować i trwało to dłużej niż dwa miesiące
A stało się to dzięki art. 8a ustawy z 8 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (DzU nr 18, poz. 100, dalej ustawa nowelizująca).
Zobowiązania przejmie FGŚP
Znowelizowana ustawa z 13 lipca 2006 r. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (DzU nr 158, poz. 1121 ze zm.) pozwoli rozwiązać angaże z zatrudnionymi, wypłacić im pensje i świadczenia czy wystawić świadectwa pracy, gdy porzuci ich pracodawca, bo przestał prowadzić działalność gospodarczą. A takich przypadków – jak pokazuje praktyka gospodarcza – przybywa.
Finansowe zobowiązania, gdy nie uregulował ich znikający...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta