Urlopowanemu trzeba przesłać informację o rezygnacji z socjalu
Mała firma chciała się w 2010 r. zrezygnować z obowiązków socjalnych. W tym celu przekazała w styczniu br. każdemu pracownikowi z osobna pisma o nietworzeniu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i niewypłacaniu świadczeń urlopowych. Podwładni musieli potwierdzić pisemnie otrzymanie takiej informacji. Co jednak z osobami, które w styczniu przebywały na zwolnieniu lekarskim czy urlopie macierzyńskim, wychowawczym albo bezpłatnym? Czy im też trzeba dostarczyć takie zawiadomienia? Jeśli tak, to czy wolno to zrobić po 31 stycznia?
Zatrudniający 1 stycznia mniej niż 20 osób w przeliczeniu na pełne etaty ma prawo pozbyć się powinności socjalnych wobec załogi. Jeśli nie jest objęty układem zbiorowym i zobowiązany do tworzenia regulaminu wynagradzania (a opisany zakład należy do tej kategorii), wolno mu skorzystać z uproszczonego trybu.
Informację o nietworzeniu zfśs i niewypłacaniu świadczeń urlopowych w danym roku kalendarzowym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta