Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy przeliczać wysokość zasiłków

24 marca 2010 | Dobra firma | Renata Tonder

- Pracownikom obniżono wymiar czasu pracy. Czy podstawę wymiaru zasiłków chorobowych i macierzyńskich należy ustalić w związku z tym na nowo?

Jeżeli zmiana wymiaru czasu pracy przypada w trakcie już wypłacanego świadczenia, to nie ma żadnego wpływu na ustaloną podstawę jego wymiaru.

Gdyby natomiast doszło do niej przed rozpoczęciem niezdolności do pracy z powodu choroby, nawet w tym samym miesiącu albo w miesiącach poprzedzających, to podstawę wymiaru zasiłku będzie stanowiło wyłącznie wynagrodzenie określone dla nowego wymiaru czasu pracy.

Zasada ta ma zastosowanie do wszystkich świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa oraz do wynagrodzenia za czas choroby przysługującego pracownikowi na podstawie art. 92 kodeksu pracy.

- Lekarz się pomylił i nie wystawił zwolnienia na cały okres choroby. Doszło do sytuacji, gdy w zwolnieniu wystąpiła jednodniowa przerwa.

Podstawa wymiaru zasiłku za pierwszy okres...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8581

Spis treści
Zamów abonament