Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za skrócenie urlopu można podwładnemu dodatkowo zapłacić

23 lipca 2010 | Gazeta prawa i podatków | Magdalena Januszewska

Nie trzeba odprowadzać składek za zwrot kosztów odwołania pracownika z wypoczynku. Dodatkowa rekompensata z tego tytułu jest jednak oskładkowana

Zdarza się, że pomimo zaplanowania wypoczynku pojawia się nagła konieczność odwołania podwładnego z urlopu. Pracodawca ma do tego prawo w sytuacjach określonych w kodeksie pracy.

Zgodnie z art. 167 k.p. może odwołać pracownika z urlopu tylko wówczas, gdy jego obecności w zakładzie wymagają okoliczności nieprzewidziane w chwili rozpoczynania urlopu. A zatem samo wystąpienie nieprzewidzianych okoliczności nie uzasadnia jeszcze odwołania. Dodatkowo nieobecność pracownika w pracy musi powodować poważne zakłócenia w procesie pracy.

W literaturze do takich sytuacji zalicza się konieczność usunięcia awarii urządzeń, niespodziewaną kontrolę dotyczącą stanowiska pracy danego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8681

Spis treści
Zamów abonament