Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co z tym placem Defilad

23 lipca 2010 | Życie Warszawy | Monika Górecka-Czuryłło
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
autor zdjęcia: Seweryn Sołtys
źródło: Fotorzepa
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

Drapacze chmur przysłaniające Pałac Kultury czy raczej niższa zabudowa? Deptaki i zieleń czy więcej komercji? Ponad 100 osób dyskutowało o tym, co ma powstać na placu.

Wieżowce nie zmienią miasta w metropolię, jak chcieliby jego włodarze – grzmiał architekt Henryk Drzewiecki. – Są jak marzenie nuworysza o mercedesie. A słoma wychodzi mu z butów.

Emocjonalną wypowiedź architekta sala nagrodziła oklaskami. W dalszej części dyskusji nad nowym planem zagospodarowania pl. Defilad aż tak wielkich emocji nie było. Choć aplauz i śmiechy się zdarzały. Na powszechną dyskusję nad nowym projektem zagospodarowania otoczenia Pałacu Kultury przyszło do niego ponad 100 osób. Byli architekci, mieszkańcy, przedstawiciele organizacji społecznych, a nawet emigrant na stałe mieszkający w USA.

Park, wieże, oranżeria

Nowelizacja planu pl. Defilad zajęła obecnej ekipie samorządowej niemal całą kadencję. Projekt zakłada znaczne podwyższenie zabudowy w stosunku do założeń planu poprzedniego. Dwie wieże o wysokości 220 i 250 m staną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8681

Spis treści
Zamów abonament