Pochopny kontrakt można podważyć
Umowa podpisana przez osobę w stanie wyłączającym świadome lub swobodne podejmowanie decyzji i wyrażenie woli jest nieważna
Sąd Najwyższy w wyroku z 27 lipca 2010 r. uznał, że osoba znajdująca się w stanie niepozwalającym na świadome podjęcie decyzji nie ma także możliwości swobodnego jej podjęcia.
Mąż nie godził się na kredyt
Przyczyną sporu w tej sprawie była notarialna umowa o podział majątku dorobkowego Elżbiety W. i Zdzisława W. Są oni małżeństwem od 1986 r. Mają dwoje dorosłych dzieci. Małżonkowie mieszkali w domu jednorodzinnym w sąsiedztwie Zofii i Józefa K. – siostry i szwagra Zdzisława W. Utrzymywali z nimi bliskie kontakty rodzinne. Józef K. i Zdzisław W. byli też wspólnikami spółki z o.o., prowadzącej firmę transportową.
Sytuacja zmieniła się w 2004 r., po śmierci Zofii K. Mąż zarzucał Elżbiecie W., że zdradza go ze szwagrem. Elżbieta W. zaprzeczała, ale w związku z tymi zarzutami pogorszyły się także jej relacje z dziećmi, które stanęły po stronie ojca.
Elżbieta W. chciała kupić mieszkanie i wyprowadzić się ze wspólnego domu. Nie mogła uzyskać kredytu, ponieważ bank...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta