Sukces Vive w Barcelonie

29 listopada 2010 | Sport | mjr

Niespodzianka w rewanżu: mistrzowie Polski po dobrej grze zremisowali z wicemistrzami Hiszpanii 28:28 (16:13). Byli o krok od zwycięstwa.

Trudno było rozpoznać w Vive drużynę, która przed tygodniem przegrała we własnej hali aż 26:33.

Do Hiszpanii piłkarze Vive jechali nie tylko z podrażnioną ambicją, ale ze świadomością, że kolejna porażka pozbawi ich szans awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Grali osłabieni, trener Bogdan Wenta nie mógł zabrać Mariusza Jurasika, który zachorował na grypę.

Barcelona od początku objęła prowadzenie i mistrzowie Polski musieli odrabiać straty. Dzięki dobrej grze Mateusza Zaremby i Henrika Knudsena nie pozwolili Hiszpanom osiągnąć bezpiecznej przewagi.

Druga połowa wyglądała podobnie. Gdy wicemistrzowie Hiszpanii w 40. minucie osiągnęli pięć bramek przewagi, Vive szybko ją zmniejszyło.

Osiem minut przed końcem mistrzom Polski udało się doprowadzić do remisu, a chwilę później prowadzili nawet 27:26. Zabrakło im jednak zimnej krwi i mimo gry w przewadze w końcówce meczu, dali sobie wydrzeć zwycięstwo.