Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co się zdarzyło w tyskim Fiacie

12 lutego 2011 | Kraj | Izabela Kacprzak
Franciszek Gierot, szef Sierpnia ’80  w fabryce, pokazuje zdjęcie porysowanej karoserii  forda ka. Twierdzi,  że według nieoficjalnych informacji uszkodzono  60 – 200 aut
autor zdjęcia: Tomasz Jodłowski
źródło: Fotorzepa
Franciszek Gierot, szef Sierpnia ’80 w fabryce, pokazuje zdjęcie porysowanej karoserii forda ka. Twierdzi, że według nieoficjalnych informacji uszkodzono 60 – 200 aut

Czy były masowe uszkodzenia aut w fabryce w ciągu jednej doby? Kto i dlaczego miałby to robić?

– Ludzie mają dość tego poniżania. Liczą się tylko słupki i zadowolenie Turynu – mówi o atmosferze w tyskiej fabryce pracownica z ponad 30-letnim stażem. – Najlepszy zakład Fiata na świecie, a tak naprawdę wyciskanie człowieka. Ja nie wiem, kto to zrobił, ale ludzie po prostu już nie wytrzymują.

Skarżą się na zarobki

Na nocnej zmianie z czwartku na piątek w zakładzie odkryto, że wiele zjeżdżających z produkcji, gotowych do sprzedaży aut ma mocne wgniecenia na dachu i rysy na drzwiach jakby zrobione śrubokrętem.

– To nie wypadek przy pracy. Dotąd uszkodzenia blacharki mieliśmy tylko okazjonalnie – mówi „Rz” inny pracownik Fiata proszący o anonimowość.

Franciszek Gierot, szef Sierpnia ’80 w zakładzie, twierdzi, że według nieoficjalnych informacji z dyrekcji Fiata zniszczono co najmniej 60 aut z jednego tylko dnia produkcji.

– Ale według informacji od pracowników i ludzi z nadzoru zostało uszkodzonych nawet 200. Pracuję tu 35 lat, nigdy nie było...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8851

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament