Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadgodziny nadgodzinom nierówne

24 sierpnia 2011 | Prawo i praktyka | Marta Gadomska

Nie płacimy za pierwsze osiem godzin pracy w szóstym wolnym dniu tygodnia, który jest jednocześnie świętem. Oddajemy wolne w innym terminie

U innego czytelnika z kolei dniem wolnym z racji przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy jest poniedziałek, bo z rozkładu czasu pracy wynika, że zatrudnieni pracują od wtorku do soboty. Oni do przepracowania mają w sierpniu 184 godziny.

W tym wypadku pracodawca prawidłowo nie obniżył ich wymiaru czasu pracy o  osiem godzin z tytułu 15 sierpnia (świąteczny poniedziałek będący jednocześnie, zgodnie z rozkładem czasu pracy, szóstym wolnym dniem tygodnia).

Tu jednak problem jest inny. Chodzi o to, że mimo wolnego zatrudniony musiał pracować w święto w sumie dziesięć godzin. No i jest wątpliwość, jak to zrekompensować: tak jak nadgodziny wykonywane w dniu świątecznym, czy jak w dniu wolnym z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9012

Spis treści
Zamów abonament