Nie dla nas Liga Mistrzów

24 sierpnia 2011 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Jeśli mamy sierpień, to mistrz Polski leży na łopatkach. To APOEL będzie czekał na rywali w jutrzejszym losowaniu grup LM (fot. Petros Karadjias)
źródło: AP

Apoel Nikozja – Wisła Kraków 3:1. Awans był blisko, o trzy minuty, ale mistrz Polski na niego nie zasłużył

Michał Kołodziejczyk z Nikozji

Liga Mistrzów wpadła do Krakowa na kwadrans, przypadkiem, i Wisła pozwoliła jej odjechać. W 71. minucie, przy prowadzeniu gospodarzy 2:0, Cezary Wilk po podaniu Ivicy Ilieva strzelił gola, na którego mistrz nie zasłużył. To byłaby zwycięska porażka, awans dzięki bramce zdobytej na wyjeździe. Ale wiara, że się uda, przetrwała ledwie kilkanaście minut.

APOEL rzucił się do ataków, w piekle stadionu w Nikozji gotowało się coraz bardziej, trener Ivan Jovanović, którego konferencje były tak nudne, że trzeba było siłą odpychać sen z powiek, wyglądał, jakby sam chciał kopnąć każdą piłkę, a zmęczony był bardziej niż 11 jego piłkarzy na boisku.

Dzisiaj płaczą, od jutra walczą

APOEL robił w polu karnym Wisły, co chciał, przez cały mecz, to nie zmieniło się po golu Wilka. I w końcu Ivan Trickovski wbiegł w pole karne, Ailton obrócił się z piłką, będąc kilka metrów od bramki, piłka trafiła jeszcze w Sergeia Pareikę, ale to nie był dobry dzień bramkarza...