Serbski wieczór taneczny

05 września 2011 | Sport | Paweł Wilkowicz
Serena Williams zmierza po 14.  wielkoszlemowy tytuł
Serena Williams zmierza po 14. wielkoszlemowy tytuł

US OPEN | Djoković i Serena Williams bez straty seta. Ćwierćfinał Angelique Kerber

Nikołaj Dawydienko w Nowym Jorku był dwa razy w półfinale, wygrywał już w karierze finał Masters, zachowuje się jak cyborg, odbija piłki jak cyborg i może nawet jest cyborgiem, ale nawet on nie był w stanie wygrać seta z Novakiem Djokoviciem.

Trochę go tylko wymęczył w środku meczu, między gładkim 6:3 w pierwszym secie i 6:2 w ostatnim. To w drugim secie z Rosjaninem Djoković napotkał wreszcie w tegorocznym US Open jakiś opór. Musiał wybiegać swoje za linią końcową, gdzie nie czuje się najlepiej, ale w końcu, w siódmym gemie, doczekał się przełamania i utrzymał tę przewagę do końca seta. A po wygranym meczbolu zatańczył dla nowojorskiej publiczności.

Jego mecze to główna atrakcja sesji wieczornych, zwycięstwo nad Dawydienką było już wygraną numer 60 w tym sezonie. W...