Kiedy zwiększyć obrót po otrzymaniu dodatku do ceny
Możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej zależy od momentu powstania przyczyny tej korekty
Tak wynika z wyroku WSA w Poznaniu z 12 października 2011 (I SA/Po 606/11).
Spółka zawarła z kontrahentem umowę, na podstawie której, po spełnieniu określonych warunków, miała otrzymać dodatek z tytułu dobrze wykonanej umowy na wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów. Otrzymanie dodatku zależało od spełnienia warunków dotyczących jakości i terminowości dostarczanych towarów oraz osiągnięcia określonej wysokości obrotu. Dopłata ustalona została jako procentowy udział od sumy wszystkich faktur z każdej dostawy wykonanej w danym okresie.
We wniosku o wydanie interpretacji spółka pytała, czy otrzymany dodatek do cen towarów zwiększający cenę ujętą w fakturach pierwotnych skutkuje obowiązkiem wystawienia faktur korygujących dotyczących każdej z pierwotnych faktur z osobna, czy może być wystawiona jedna zbiorcza faktura korygująca, która uwzględni korekty za cały okres (w tym wypadku kwartał), a nie będzie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta