Ile za apartament w dawnej przędzalni i mennicy
Za metr lokalu w pofabrycznych wnętrzach trzeba zapłacić od 4,7 tys. zł w Łodzi do 12,5 tys. zł w Warszawie. Takich projektów jest na rynku niewiele
Zygmunt Stępiński z Green Development przyznaje, że lofty w oryginalnej fabryce, w doskonałej lokalizacji są rzadkie. – W Polsce zainteresowanie loftami jest mniejsze niż na Zachodzie, jednak coraz więcej osób docenia ich unikatowy charakter, surową industrialną architekturę i design wnętrz – twierdzi Zygmunt Stępiński. Dodaje, że na świecie rynek loftów jest odporny na kryzys, a ich ceny utrzymują się na wysokim poziomie.
Michał Skotnicki, prezes BBI Development, dodaje, że choć czasy, gdy mieszkania znikały z oferty w parę dni, minęły, to na ciekawe projekty na rynku ciągle jest miejsce.
Historyczne detale
Dorota Jarodzka-Śródka, prezes firmy Archicom, uważa z kolei, że moda na lofty w Polsce dopiero się zaczyna. – Deweloperzy odkrywają niewykorzystane miejsca o dużym potencjale – twierdzi prezes Archicom.
Centrum Praskie Koneser to projekt realizowany przez NFI SA, spółkę zależną BBI Development. Firma planuje nie tylko zrewitalizować fabryczne obiekty na warszawskiej Pradze, ale też wybudować nowe obiekty. – To jeden z pierwszych projektów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta