Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Zwiększyć szanse na rynku pracy

31 sierpnia 2012 | Nauka i szkolnictwo

Nauczanie na odległość z wykorzystaniem tabletów i smartfonów, zajęcia z aktorami, gry symulacyjne. Tak dziś wyglądają studia podyplomowe

E-learning, czyli technikę szkolenia na odległość z wykorzystaniem Internetu i innych mediów elektronicznych, ma w ofercie m.in. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. – Formuła nauczania online uzupełnia zajęcia tradycyjne – tłumaczy Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS.

Uczą artyści

Taką właśnie nowoczesną metodą UMCS prowadzi część zajęć m.in. na podyplomowym doradztwie do spraw kształcenia i rozwoju zasobów ludzkich.

– Nowoczesne metody nauczania są bezpośrednio związane z praktyką podejmowaną na danym kierunku studiów. Ich zastosowanie wynika z jego specyfiki – ocenia Aneta Śliwińska. – I tak na przykład studenci edukacji europejskiej, regionalnej i międzykulturowej kształcą się także poprzez wyjazdy i spotkania z osobami żyjącymi w innych kulturach. Studenci animacji komputerowej i etiudy filmowej mają zajęcia np. ze sprawnego posługiwania się artystycznymi środkami wyrazu, m.in. ruchem, plastyką, muzyką. Podobnie jest na studiach podyplomowych z grafiki czy fotografii. Atutem tychże studiów jest dodatkowo zróżnicowana kadra dydaktyczna, której znaczną część stanowią artyści – dodaje.

Według przedstawicielki UMSC nowoczesne metody kształcenia cieszą się dużym zainteresowaniem i aprobatą, jednak przewagę stanowią nadal metody tradycyjne.

Na odległość kształci...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 9323

Wydanie: 9323

Spis treści
Zamów abonament