Zwiększyć szanse na rynku pracy
Nauczanie na odległość z wykorzystaniem tabletów i smartfonów, zajęcia z aktorami, gry symulacyjne. Tak dziś wyglądają studia podyplomowe
E-learning, czyli technikę szkolenia na odległość z wykorzystaniem Internetu i innych mediów elektronicznych, ma w ofercie m.in. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. – Formuła nauczania online uzupełnia zajęcia tradycyjne – tłumaczy Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS.
Uczą artyści
Taką właśnie nowoczesną metodą UMCS prowadzi część zajęć m.in. na podyplomowym doradztwie do spraw kształcenia i rozwoju zasobów ludzkich.
– Nowoczesne metody nauczania są bezpośrednio związane z praktyką podejmowaną na danym kierunku studiów. Ich zastosowanie wynika z jego specyfiki – ocenia Aneta Śliwińska. – I tak na przykład studenci edukacji europejskiej, regionalnej i międzykulturowej kształcą się także poprzez wyjazdy i spotkania z osobami żyjącymi w innych kulturach. Studenci animacji komputerowej i etiudy filmowej mają zajęcia np. ze sprawnego posługiwania się artystycznymi środkami wyrazu, m.in. ruchem, plastyką, muzyką. Podobnie jest na studiach podyplomowych z grafiki czy fotografii. Atutem tychże studiów jest dodatkowo zróżnicowana kadra dydaktyczna, której znaczną część stanowią artyści – dodaje.
Według przedstawicielki UMSC nowoczesne metody kształcenia cieszą się dużym zainteresowaniem i aprobatą, jednak przewagę stanowią nadal metody tradycyjne.
Na odległość kształci...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta