Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przypływ najszybciej zobaczysz na brzegu

31 sierpnia 2012 | Inteligentna firma
źródło: Archiwum

Katarzyna Banach, partner zarządzający outsourcingiem rachunkowości w Grant Thornton

Ten, kto nie buduje potencjału firmy, nie ma szans na osiągnięcie przewagi w gospodarce światowej, która charakteryzuje się rosnącą konkurencją. Tak twierdzą John Hagel III i John Selly Brown, eksperci z dziedziny zarządzania przedsiębiorstwami.

Dlatego też przedsiębiorstwa, które poświęcają uwagę nie tylko swojej podstawowej działalności, ale również sięgają ku brzegom działalności biznesowej, są w stanie rozwinąć potencjał szybciej od konkurencji. Istotnymi aspektami funkcjonowania przedsiębiorstwa są punkty styczności z otoczeniem. To właśnie tam mogą uwolnić swój potencjał do rozwoju, korzystając z szybko rozszerzających się możliwości outsourcingu poszczególnych funkcji przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorca myślący perspektywicznie to osoba kierująca wzrok nie tylko ku wnętrzu firmy, ale może przede wszystkim szukająca rozwiązań również poza nią?

Zgadzam się z założycielem Sun Microsystems, Billem Joyem, który stwierdził, że „poza twoją firmą jest zawsze więcej mądrych ludzi niż wewnątrz". Jeśli chcemy przyspieszyć budowanie potęgi naszego przedsiębiorstwa, musimy połączyć wysiłki z innymi podmiotami obecnymi na rynku. Firmy będą przechodziły fundamentalną transformację, wykorzystując globalne struktury biznesowe i technologiczne, a także sięgać do potencjału coraz większej liczby innych firm na całym świecie. Eksperci...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9323

Wydanie: 9323

Spis treści
Zamów abonament