Europa bez Polski

31 sierpnia 2012 | Sport | Stefan Szczepłek
Marek  Saganowski  (z lewej)  i Janusz Gol tym razem nie zdobyli bramek. Legia przegrała z Rosenborgiem 1:2.
źródło: AP
Marek Saganowski (z lewej) i Janusz Gol tym razem nie zdobyli bramek. Legia przegrała z Rosenborgiem 1:2.

Dla Legii i Śląska sezon międzynarodowy już się skończył

Śląsk, po porażce we Wrocławiu z Hannoverem 3:5 nie miał żadnych szans na odrobienie strat. Legia była w znacznie lepszej sytuacji. Jechała do Norwegii z uzasadnionymi nadziejami.

Wynik 1:1 z Warszawy zmuszał wprawdzie do ataków, ale legioniści w tym sezonie strzelają bramki w każdym spotkaniu. Na Łazienkowskiej od pierwszych minut atakowała Legia, w Trondheim przewagę mieli gospodarze. Już w 4. minucie, po złym ustawieniu Inakiego Astiza, przekonanego, że zostawia przeciwnika na spalonym, Tarek Elyonoussi znalazł się w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem. Bramkarz Legii odbił strzał nogą. Od tej pory, przez półtorej godziny miał co robić.

Legia w miarę panowała nad sytuacją, ale polegało to przede wszystkim na blokowaniu strzałów i wybijaniu dośrodkowań. Nie było to szczególnie atrakcyjne, więc norwescy kamerzyści pokazywali trybunę, na której bawili się kibice Legii. Rozebrani do pasa według dress codu, obowiązującego w pewnych fragmentach polskich stadionów, przepychający się z policją, podpalający foteliki. Przykry widok i spory obciach.

Wizerunek Legii uratował Danijel Ljuboja. Na dziesięć minut przed przerwą warszawianie przeprowadzili atak...