Rzadki specjalista poszukiwany
Szkoły wyższe, tworząc nowe kierunki studiów, zaglądają w przyszłość i starają się odgadnąć, na jakich fachowców będzie zapotrzebowanie za parę lat.
Powstają niszowe kierunki i specjalności, które znajdują zwolenników. Wybierając dziś rzadkie studia, możemy w przyszłości zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy.
Poznać Wschód
W związku z szybko rosnącą polityczną i gospodarczą siłą Azji powstał program licencjackich interdyscyplinarnych studiów azjatyckich (dziennych i zaocznych) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Żacy mają do wyboru dwie specjalności: Chiny, Japonię i inne kraje Azji Wschodniej z nauką języka chińskiego oraz Bliski Wschód z nauką języka arabskiego. – Fachowców specjalizujących się w problematyce i specyfice krajów Bliskiego Wschodu brakuje dotkliwie nie tylko w Polsce, lecz także w Unii Europejskiej, która odgrywa coraz większą rolę w przemianach w basenie Morza Śródziemnego – mówi prof. Janusz Danecki, arabista. Studenci dowiedzą się, jak...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta