Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przemysł i nauka razem skorzystają na dotacjach

14 września 2012 | Prawo i praktyka | Michał Kołtuniak
Krzysztof Jan Kurzydłowski dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
źródło: Rzeczpospolita
Krzysztof Jan Kurzydłowski dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Do podziału jest ćwierć miliarda złotych wśród przedsiębiorców i publicznych jednostek badawczych na projekty służące doskonaleniu produktów, usług oraz innowacyjnych technologii

Jak przeprowadzić badania nad produktem lub technologią lub skorzystać z ich wyników nie ponosząc jednocześnie wszystkich kosztów z tym związanych? Innymi słowy, jak wykładając 100 zł, otrzymać wyniki badań warte 200 zł? Rozwiązanie przynosi Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które ogłosiło konkurs o unijne środki z puli przypisanej do tzw. działania 1.3 „Wsparcie projektów B+R na rzecz przedsiębiorców realizowanych przez jednostki naukowe” (poddziałanie 1.3.1 „Projekty rozwojowe”).

Jego celem jest połączenie sił sektora przedsiębiorstw i nauki. W ten sposób, aby te pierwsze partycypowały w kosztach projektów badawczych, ale bez ponoszenia pełnych kosztów tych przedsięwzięć, i z możliwością swobodnego korzystania z ich wyników. Te drugie, aby dzięki dotacji i wkładowi finansowemu od firm mogły rozwijać swoją wiedzę, zdobywać doświadczenie, testować nowe pomysły itp. I przedsiębiorcom, i sektorowi nauki ma to więc przynieść korzyści.

Jakie warunki

O wsparcie mogą się ubiegać konsorcja złożone z jednej publicznej jednostki badawczej (instytuty badawcze, instytuty Polskiej Akademii Nauk, uczelnie) i jednego przedsiębiorcy. Nieodzowne jest więc nawiązanie formalnej współpracy (zakres minimalny umowy konsorcjum naukowego przedstawia załącznik nr 5 do regulaminu przeprowadzania konkursu). Wniosek o dofinansowanie,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9335

Wydanie: 9335

Spis treści

Moje Podróże

Zamów abonament