Legia liderem

06 października 2012 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Cezary Wilk (dwie żółte kartki, w efekcie czerwona) i Jakub Kosecki (dwie bramki, w efekcie wygrana Legii)
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa

Jakub Kosecki bohaterem Łazienkowskiej. Jego dwa gole dały Legii zwycięstwo nad Wisłą 2:1

Wisła tonie. Na mecz z Legią przyjechała jako 11. drużyna w tabeli, teraz będzie jeszcze niżej. Pierwsze 15 minut mogło napędzić piłkarzom Jana Urbana trochę strachu, goście grali bardzo ambitnie, szybko i wydawali się mieć więcej pomysłu na grę. Czasami efekt nowej miotły działa motywująco, piłkarze Wisły ponoć nie chcieli już w klubie trenera Michała Probierza i na początku meczu w Warszawie wyglądali, jakby chcieli udowodnić, że w poprzednich meczach tylko udawali, że są zupełnie bez formy.

– Wisła nas zdominowała, to prawda. Goście świetnie rozpoczęli i strzelili gola, którego nie powinniśmy stracić. Duszan Kuciak popełnił błąd, Łukasz Garguła strzelał z daleka, z ostrego kąta. Bardzo bałem się, że na Wisłę motywująco zadziała nowy trener – mówił Jan Urban.

Tomasz Kulawik, który zastąpił Probierza, postawił na piłkarzy, których jego poprzednik wysyłał ostatnio na trybuny albo ławkę rezerwowych. W pierwszym składzie pojawili się i Garguła, i Ivica Iliew. Pary wystarczyło im jednak tylko na 15 minut. Wisła prowadziła po rzucie wolnym, kiedy Garguła zaskoczył Kuciaka, decydując się na strzał....