Ważny jest cel użytkowania auta pracodawcy przez handlowca
Wydatki poniesione na eksploatację samochodu służbowego w zakresie, w jakim jest on wykorzystywany przez pracownika na dojazdy do pracy i z pracy, mogą być kosztami uzyskania przychodów.
Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Łodzi z 4 grudnia 2012 r. (IPTPB3/423-288/12-4/MF).
Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych, w ramach której zatrudnia przedstawicieli handlowych. Do zadań tych pracowników należy tworzenie sieci klienckiej zarówno na terenie kraju, jak i za granicą oraz dostarczanie klientom materiałów reklamowych i promocyjnych, a także przyjmowanie zamówień. Charakter wykonywanych zadań pociąga za sobą konieczność częstych wyjazdów służbowych, w związku z czym spółka oddaje do dyspozycji pracowników samochody służbowe. Ponadto, na mocy umowy dotyczącej powierzenia samochodu, pracownik może parkować samochód w miejscu zamieszkania niezależnie od tego, czy następnego dnia udaje się w podróż służbową, czy wykonuje pracę w siedzibie spółki. W związku z tym wielokrotnie dochodzi do sytuacji, gdy przedstawiciele handlowi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta