Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyszłość polskiej energetyki

28 stycznia 2013 | Obiekty i usługi konferencyjno-szkoleniowe

Zapasy energii są ograniczone. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Jednak podejmuje się coraz więcej działań, by uzyskiwać w jak największym stopniu zarówno energię elektryczną, jak i cieplną ze źródeł odnawialnych. 

Do widoku kolektorów słonecznych i elektrowni wiatrowych przyzwyczailiśmy się już, choć biorąc pod uwagę uwarunkowania geograficzne, czyli krajowy potencjał, jest ich w Polsce ciągle za mało. Jeszcze mniej, bo ledwie kilka, mamy biogazowni rolniczych.

Szkoda, bo to rozwiązanie, popularne już w Europie, mogłoby być pomocne dla wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Z drugiej jednak strony na brak zainteresowania odnawialnymi źródłami energii Polska pozwolić sobie nie może. Przepisy Unii Europejskiej nakładają na nas obowiązek, by do 2020 roku udział energii z odnawialnych źródeł sięgał 15 proc. całej energii. Środowiska zaangażowane w upowszechnianie systemów, dzięki którym możliwe będzie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, nie mają złudzeń – wywiązanie się z unijnego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9447

Wydanie: 9447

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament