Byłe zakłady pracy chronionej też mogą się wspomóc zwolnieniami podatkowymi
Przepisy nie określają, jak ustalić intensywność pomocy publicznej ze środków funduszu rehabilitacji pochodzących z nieodprowadzonych zaliczek, gdy firma utraciła szczególny status. Resort pracy wskazuje, że jest to 90 proc. tych pieniędzy
Intensywność pomocy określa stopień, w jakim zaangażowane są środki publiczne w całkowitą wartość przedsięwzięcia wymienionego przez przepisy prawa właściwe dla pomocy udzielanej przedsiębiorcy. Pojęcie to ma duże znaczenie dla zakładów pracy chronionej, które korzystają z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (zfron).
Z funduszu rehabilitacji mogą korzystać również tzw. byłe zakłady pracy chronionej (zpchr). Jednak w ich przypadku limit pomocy nie został precyzyjnie określony w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z 19 grudnia 2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (DzU nr 245, poz. 1810, dalej rozporządzenie).
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w związku z licznymi pytaniami zrzeszonych w niej pracodawców...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta