Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tam, gdzie usługi, w planie musi być też parking

19 lutego 2013 | Prawo | Sławomir Stalmach

Rada gminy w Kijach (woj. świętokrzyskie) zmieniła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy na terenie sołectwa Górki.

Decyzję radnych zakwestionował wojewoda, gdyż w nowym planie zagospodarowania wyznaczono tereny zabudowy usługowej i produkcyjnej, ale nie określono powierzchni zabudowy oraz liczby miejsc parkingowych.

Wojewoda ocenił, że uchwała narusza art. 15 ust. 2 pkt 6 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (DzU z 12 czerwca 2012 r., poz. 647), z którego wynika, że w planie miejscowym określa się obowiązkowo parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy.

Równocześnie w myśl § 4 pkt 6 rozporządzenia ministra infrastruktury z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (DzU z 2003 r. nr 164, poz. 1588) jednym ze standardów tworzenia planu miejscowego jest określenie wielkości powierzchni zabudowy. Innym wskaźnikiem zgodnie z § 4 pkt 9 lit. c tego rozporządzenia jest określenie liczby miejsc parkingowych dla zabudowy usługowej i produkcyjnej.

sygnatura akt: NR IG-III. 4130.86.2012

Wydanie: 9466

Wydanie: 9466

Spis treści
Zamów abonament