Pod okiem Mourinho

15 kwietnia 2013 | Sport | Tomasz Wacławek
Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski poprowadzili Borussię Dortmund do zwycięstwa 6:1 nad Greuther Fuerth
autor zdjęcia: Daniel Roland

Bramka Lewandowskiego, gol i trzy asysty Błaszczykowskiego.

To była egzekucja na oczach Jose Mourinho. Borussia Dortmund już do przerwy prowadziła na wyjeździe z Greuther Fuerth 5:0, pokazując, jaka przepaść dzieli czołową drużynę Bundesligi od najsłabszej.

Mario Goetze bawił się z obrońcami, zdobył dwie bramki. Jakub Błaszczykowski trafił raz, asystował też przy obydwu golach Ilkaya Guendogana, a w drugiej połowie przy kolejnej, 22. już bramce Roberta Lewandowskiego.

Jeśli polski napastnik trafi w pięciu ostatnich spotkaniach, wyrówna rekord Gerda Muellera, który ponad 40 lat temu strzelał w 16 meczach z rzędu. Borussia (całe spotkanie rozegrał także Łukasz Piszczek) po przerwie wyraźnie zwolniła tempo, zwyciężyła 6:1.

– Mourinho niekoniecznie przyjechał tu osobiście, by odkryć, że Goetze może grać też na lewej stronie – żartował Juergen Klopp. – Nie pokazaliśmy mu  żadnych słabych...