Zakup auta nie zawsze zmniejsza ograniczenia zawodowe
Organ podatkowy właściwy do wydania zaświadczenia o pomocy de minimis nie musi brać indywidualnego programu rehabilitacji niepełnosprawnego pracownika.
Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w wyroku z 30 kwietnia 2013 r. (I SA/Gl 1313/12).
Stan faktyczny
Podatniczka wystąpiła do organu podatkowego o wydanie zaświadczenia o udzieleniu pomocy de minimis w określonej kwocie. Oświadczyła, że poniosła wydatki na dostosowanie miejsca i stanowiska pracy do potrzeb wynikających z rodzaju i stopnia niepełnosprawności pracownika objętego indywidualnym programem rehabilitacji (IPR). Z programu dołączonego do wniosku wynikało, że jego celem jest zmniejszenie ograniczeń zawodowych tej osoby. W metodach realizacji programu wpisano m.in. wyposażenie stanowiska pracy w odpowiedni samochód.
Fiskus odmówił wydania zaświadczenia. Stwierdził, że nie ma związku między zakupem auta a zmniejszeniem ograniczeń zawodowych niepełnosprawnego zatrudnionego na stanowisku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta